Instalace operačních systémů Windows, odvirování, zrychlení systému, záchrana dat


Odvirování, zrychlení systému

Provádíme optimalizaci systému Windows - odstranění zbytečného a škodlivého softwaru, zakáz zbytečně pouštěných programů na pozadí, škodlivých doplňků v prohlížeči, kontrolu registrů a vyčištění disku od dočasných souborů a kontrolu přítomnosti aktuální antivirové ochrany počítače. Tyto úkony uleví vytížení počítače, odstraní otravné vyskakující okna atp. U těžče nakažených počítačů doporučujeme celkovou reinstalaci.

Optimalizace systému Windows, vyčištění 500 Kč
Obecné systémové práce 350 Kč/h

Reinstalace operačního systému

V případě poškození operačního systému, výměně disku nebo těžkého zavirování je nutná reinstalace. Provádíme reinstalaci všech verzí operačního systému Windows (XP, Vista, 7, 8, 10), instalaci systémů Linux (v běžných distribucích) a obnovu systémů Apple OS X. Pro tento úkon není nutné vlastního instalačního média (většinu instalací máme). Instalace zahrnuje také nastavení systému, ovladačů hardware a instalaci základních freeware programů pro nejběžnější činnosti (Adobe Reader, VLC media Player, OpenOffice, AVG Free Antivirus, 7-zip). Pakliže máte zakoupenou licenci na některý z programů, je nutné na to upozornit a místo freeware řešení bude instalován Váš zakoupený software. Na přání také zálohujeme Vaše data.

Windows, Linux, OS X
Instalace OS Windows - bez záloh 800 Kč
Instalace OS Windows - drobné zálohy do 20GB 1000 Kč
Instalace OS Windows - zálohy nad 20GB, programové zálohy od 1200 Kč
Instalace OS Linux, Apple OS X od 500 Kč

Zálohování dat z nefunkčního notebooku, HDD

Dokážeme vytáhnout Vaše data z nefunkčních počítačů a notebooků, případně poškozených disků nebo omylem smazaných souborů.

Cena obnovy dat je zpoplatněna hodinovou sazbou

oprava disku
Záchrana dat z poškozeného notebooku, počítače od 500 Kč
Záchrana dat z poškozeného disku od 800 Kč

Nastavení a instalace programů, systémové úpravy

Na přání instalujeme a nastavujeme programy pro Vaše potřeby a činnosti. Vždy se snažíme najít nejlepší volně dostupný program (v případě, že nemáte zakoupenou vlastní licenci na komerční software). Na přání můžeme také upravit vlastnosti operačního systému atd.

Tyto práce jsou zpoplatněny hodinovou sazbou

Hodinová sazba - servis na pobočce 300 Kč/h
Hodinová sazba - servis u zákazníka 400 Kč/h

Licence Windows, Office, antivirus

Na přání můžeme zprostředkovat licence na operační systém Windows, kancelářský balík Office a antivirovou ochranu od společnosti Eset prostřednictvním partnera.

Aktuální nabídka a ceny na dotaz. Licence jsou v elektronické podobě a platné pouze na 1 počítač

licence

Datová uložiště - NAS, cloud

Pokud přemýšlíte o lepším řešení ukládání dat ve Vaší domácnosti, doporučujeme zakoupení a instalaci diskového úložiště v síti (NAS). Výhody tohoto zařízení jsou v nezávislém provozu na počítači, možnost nastavení přístupu odkudkoliv (v rámci domácí sítě) případně i z venkovní sítě. V těchto případech máme dobrou zkušenost s diskovými úložišti od firmy synology, kde lze vytvářet zrcadlení disků (RAID pole) pro vyšší opatření proti ztrátě dat, vytvoření cloudového úložiště, streamování médií do Televize atd. Zařízení je kompatibilní s počítačy, telefony, tablety, Apple produkty, Televizemi a AV receivery s podporou funkce DLNA. Cena úložiště se liší dle modelového typu a velikosti pevných disků - sestavuje se vždy podle potřeb zákazníka

Práce je účtována hodinovou sazbou jako práce síťové

NAS Synology
Hodinová sazba - síťové práce 450 Kč/h