Audio komponenty, televize, multimediální centra, Raspberry PI 2


Řešení domácího media centra

Provádíme zapojení a nastavení multimediálních TV center v domácnosti. Multimediální centrum slouží především pro přehrávání hudby, filmů a streamování internetového obsahu a je výborným doplňkem běžných televizí.

multimediální centrum
Hodinová sazba - servis u zákazníka 250 Kč/h

Výběr a zapojení audio komponent

Dobré ozvučení domácího kina nebo stereo poslechu vyžaduje značné finanční náklady a záleží na každém zvoleném komponentu. Pokud je omezený rozpočet, doporučujeme mnohdy zvolit starší kvalitnější zařízení. Důležitou roli také hraje umístění v místnosti. Nabízíme konzultaci optimálního řešení a výběru vhodných komponent dle Vašich podmínek a následné zapojení audio systému.

Hodinová sazba - servis u zákazníka 250 Kč/h

Propojení v síti - PC, TV, AVR, NAS

Dnešní moderní audio komponenty a televize umožňují propojení s Vaší domácí sítí. Můžete tak např. streamovat svůj obsah ze svého mobilního telefonu, notebooku nebo síťového disku. Nabízíme propojení těchto zařízení v síti a jejich nastavení.

Hodinová sazba - servis u zákazníka 250 Kč/h

Oprava HDMI desky - Onkyo AVR

Novější AV receivery značky Onkyo (především označení TX-NRXXX) mají častou závadu HDMI desky, která způsobuje nefunkční zvuk zařízení a tedy jeho celkovou nefunkčnost. Nabízíme opravu této součástky a opětovné zprovoznění receiveru.

oprava onkyo hdmi
Oprava vadné HDMI desky Onkyo 1200 Kč

Vintage audio, výměna kondenzátorů

Pokud vlastníte a používáte starší audio komponenty, hrozí u nich degradace reprodukce vlivem vysychajících elektrolytických kondenzátorů, které mají omezenou životnost. Rozdíl ve zvuku bývá obvykle velmi propastný, záleží však na konkrétním stavu přístroje a původní kvalitě kondenzátorů. Nabízíme také výměnu kondenzátorů u vyhybek reprosoustav. U zesilovačů používáme převážně kvalitní kondenzátory značky JAMICON, u reprosoustavových vyhybek kvalitní svitkové kondenzátory MKT, vždy nejbližší původní hodnotě.

Cena se liší dle množství a hodnoty použitých kondezátorů ve Vašem zařízení

vintage audio
Výměna kondenzátorů audio komponent od 1000 Kč

Mini PC Raspberry PI 2- instalace

Raspberry Pi je jeden z nejmenších počítačů na světě, které skýtá nesčetně mnoho využití. Je převážně postaveno na Linuxovém systému a jeho výhoda spočívá (kromě velikosti) v obrovské variabilitě přizpůsobení a velmi nízkému odběru elektrické energie. Doporučujeme využití tohoto zařízení jako multimediálního přehrávače audio-video obsahu. V tomto směru se nám nejvíce osvědčil systém OpenELEC + nadstavba KODI, která umožňuje instalaci tzv. pluginů - což jsou doplňky pro různé internetové služby. Celé zařízení je samozřejmě možno propojit v domácí síti, ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu a případně osadit lepší zvukovou kartou, zesilovačem nebo dalším příslušenstvím. Tento systém lze také ovládat Vaším dálkovým ovladačem od televize (musí podporovat funkci HDMI-CEC). Nabízíme instalaci a zapojení tohoto zařízení ve Vaší domácnosti.

Raspberry PI 2
Instalace systému Raspberry PI - nastavení a zapojení 500 Kč