Servis notebooků, počítačů a Apple zařízení - HK


Provádíme pozáruční servis počítačů a notebooků všech značek. Zařízení můžete předat k servisu na naší adrese,zaslat poštou nebo přijedeme přímo k Vám. Nic neplatíte předem, konkrétní cena a termín opravy je s Vámi konzultován po provedené analýze a oprava realizována až po Vašem odsouhlasení.Průběh realizace opravy zde

Opravy, které se nenachází v žádné z nabízených kategorií jsou účtovány hodinovou sazbou. Opravy týkající se programů, operačních systémů a dat se nachází na vlastní stránce software, data.

Hodinová sazba 300 Kč/h
Hodinová sazba – servis u zákazníka 400 Kč/h
Hodinová sazba – síťové práce 450 Kč/h
Doprava po Hradci Králové ZDARMA
Doprava mimo Hradec Králové 8 Kč/Km
Přednostní servis (víkend, svátky) + 1000 Kč k ceně servisu

Notebooky

apple, acer, asus, dell, lenovo, ibm, sony, packard bell, hp, samsung, toshiba, umax,fujitsu siemens

Nejde zapnout, nenabíjí

Pokud notebook nejde vůbec zapnout, tedy nerozsvítí se kontrolky, neroztočí ventilátor a nezapne obrazovka je s největší pravděpodobností problém v napájení notebooku. Ten se dá rozdělit na tři skupiny - závada v napájecím adaptéru, závada v nabíjecím konektoru notebooku a v nejhorším případě závada v napájecím obvodu základní desky. V případě závady napájecího konektoru záleží, zda jde pouze o špatný kontakt nebo poškození samotného konektoru. Vše sdělíme po provedené analýze.

výměna konektoru notebooku
Výměna napájecího adaptéru dle typu
Oprava napájecího konektoru (špatný kontakt) 800 Kč
Výměna napájecího konektoru 1200 Kč
Závada v napájecí části základní desky od 1200 Kč

Nenabíhá operační systém

Po zapnutí notebooku se objeví pouze úvodní logo, případně chybová zpráva NO BOOT DEVICE, INSERT SYSTEM DISK AND TRY AGAIN... atp. V těchto případech se z velké části jedná o závadu pevného disku počítače, resp. není detekován BIOSem a tudíž notebook neví, odkud má operační systém zavést. Cena disku se liší dle typu a velikosti. Pokud je požadavek na rychlost, doporučujeme výměnu za rychlý SSD disk bez pohyblivých části. Pokud je nutnost většího prostoru na data, volí se adekvátní klasický plotnový disk.

notebook nenabíhá systém
Výměna disku 250 Kč
Záchrana dat z poškozeného disku od 800 Kč

Nejde obraz, problikává

Displeje notebooků můžeme rozdělit do dvou hlavních skupin. Starší (cca do roku 2010) používají klasický způsob podsvícení podsvitovými trubicemi a o jejich napájení se stará tzv. invertor. U těchto typů displejů dochází často k problémům s podvícením, tedy obraz funguje, ale není dobře viditelný. Zde může být závada v invertoru, případně podsvitové trubici (CCFL). Dnešní displeje jsou podsvícené pomocí LED diod a k problémům s podsvícením dochází ojediněle. Častější příčinou špatně fungujícího obrazu je kabel (LVDS), který přenáší obraz do displeje ze základní desky notebooku.

Pokud obrazovka nejde vůbec - je buď vadný celý displej nebo je závada na grafickém čipu notebooku případně chipsetu.

Provádíme také výměnu poškozených pantů notebooku

Uvedené ceny neobsahují náklady za použité komponenty - liší se v závislosti na modelu notebooku.

nejde obrazovka notebooku
Výměna displeje, invertoru, LVDS kabelu, poškozeného pantu 500 Kč
Výměna CCFL trubic 600 Kč
Oprava chipsetu, grafické karty notebooku 1500 Kč

Vyčištění notebooku od prachu, přehřívání, výměna ventilátoru

Pokud je notebook příliš hlučný, případně se samovolně vypíná, je s největší pravděpodobností zanesený ventilátor prachem a je nutné ho vyčistit. Spolu s čištěním doporučujeme také výměnu teplovodivé pasty. Příčinou přehřívání může být také vadný ventilátor (notebook je horký, ale nevydává žádný hluk).

Více o problému s přehříváním notebooku se dozvíte v našem článku
Jak se starat o notebook, aby dlouho vydržel? 1.díl - chlazení
přehřívání notebooku
Čištění ventilátoru od prachu 500 Kč
Výměna teplovodivé pasty + 150 Kč

Politý notebook, Macbook

V případě polití Vašeho notebooku doporučujeme co nejdříve kontaktovat náš servis, tyto zakázky jsou řešeny přednostně. Zařízení co nejrychleji odpojte od napájení a nepokoušejte se znovu zapínat. Často v těchto případech bohužel dochází k trvalému poškození klávesnice a je nutná její výměna. Podrobnější informace o postupu v případě polití najdete v našem článku.

politý notebook
Čištění po polití 800 Kč
Výměna klávesnice - klasická 300 Kč
Výměna klávesnice - ultrabook 500 Kč
Výměna klávesnice - Apple Macbook 700 Kč

Repasované notebooky

Na přání zákazníka jsme schopni připravit repasovaný notebook za výhodnou cenu. Notebook bude připravený ihned k používání, vyčištěný a s roční zárukou na případné vady. Pomůžeme s prvotním nastavením, instalací softwaru atd. Notebook vždy připravíme dle požadavků a přání zákazníka. Ceny a modely se liší dle aktuální nabídky. V případě, že nebude vybraný notebook vyhovovat, lze jej do 14 dnů od koupi vrátit, vybereme jiný, případně vrátíme plnou částku. Nekupujte zajíce v pytli na internetových bazarech!

Výkup nefunkčních notebooků

Rozhodnete-li se, že se Vám již oprava notebooku nevyplatí, můžeme v rámci opravy nabídnout jeho odkup na náhradní díly. Výkupní cena se liší v závislosti na typu, stavu a závadě notebooku, případně je realizována v rámci kompenzace servisních nákladů.


Počítače stolní

PC nejde zapnout

Počítač nereaguje na zapínací tlačítko - vadný napájecí zdroj nebo základní deska. Zdroje vybíráme kvalitnější s vyšší účinností (menší spotřeba el. energie a delší životnost). Cena zdroje se liší dle požadovaného výkonu sestavy. Základní deska je volena dle patice poškozené. U starších počítačů již nelze většinou sehnat novou, můžeme případně nabídnout výměnu za použitou (záruka 6 měsíců).

Výměna základní desky (pouze cena práce) 600 Kč
Výměna zdroje (pouze cena práce) 250 Kč

Nefunkční obraz, zamrzání systému a jiné závady

Pokud počítač zapnete a nenaběhne obraz může být na vině vadná grafická karta, paměti RAM, případně základní deska. Zamrzání nebo pád systému může způsobovat pevný disk počítače. Přesnou příčinu Vám sdělíme po provedené analýze.

Uvedené ceny jsou bez náhradních dílů.

Výměna základní desky 500 Kč
Výměna pevného disku, paměti RAM, grafické karty, .. 250 Kč

Vyčištění počítače

Čištění zahrnuje zbavení počítače a usazeného prachu a kontrolu ventilátorů. V důsledku špatného chlazení může také docházet k vypínání počítače. Doporučujeme také nanesení nové teplovodivé pasty pod chladič procesoru.

vyčištění počítače
Čištění počítače 350 Kč
Výměna teplovodivé pasty 150 Kč

Vylepšení stávajícího PC

Můžeme vylepšit Vaši stávající PC sestavu - navýšení operační paměti (RAM), výměna pevného disku, výměna grafické karty apod. Skládáme jak z nových, tak i použitých komponentů dle typu sestavy a přání zákazníka. Cena práce se odvíjí od instalovaných komponent a je účtována hodinovou sazbou.

vylepšení počítače

Sestavení nového PC

Na přání sestavíme počítač na míru dle Vašich potřeb. Výhodou tohoto řešení oproti hotovým sestavám je výběr vhodnějších a často i kvalitnějších komponent ve stejné ceně a záruka na každý díl zvlášť. V případě poruchy tedy nemusíte dávat do reklamace celý počítač, ale reklamuje se pouze samostatná komponenta a máme-li kompatibilní součástku, můžeme ji nabídnout k zapůjčení po dobu trvání reklamace. Lze také případně použít některé díly z Vašeho předchozího počítače (case, mechanika,..). Cena práce zahrnuje výběr komponent, sestavení, instalaci systému, nastavení a zapojení u Vás doma.

sestavení počítače
Sestavení nového PC od 1300 Kč

Tiskárny a další příslušenství

Řešíme zapojení - opravu nefunkčních tiskáren a dalšího příslušenství (monitory,klávesnice, myši, webové kamery, atd.). Opravy jsou účtovány hodinovou sazbou.

zapojení tiskárny
Hodinová sazba 300 Kč/h