Při svém pátrání jsem narazil na výborné stránky www.ninite.com , které částečně můj problém vyřešili. Částečně píši proto, že v základní verzi umí instalovat pouze volně dostupné programy a to jen ty nejběžnější. Na výběr je však od každého druhu to nejlepší, co lze zdarma pořídit a to nám víceméně stačí… Tedy internetové prohlížeče, aplikace pro komunikaci, audio-video přehrávače, programy pro práci s dokumenty atd. Placená verze umí i vzdálenou instalaci, správu aplikací počítačů v síti a možnost přidání vlastních programů.

Postup použití není snad třeba mnoho rozepisovat. Jednoduše naklikáte, co potřebujete, stáhnete instalátor velikosti pár kB, který spustíte a o nic jiného se již nestaráte. Všechny vaše vybrané aplikace se automaticky stáhnou a nainstalují ve své nejnovější verzi a to bez jakýchkoliv otravných dialogů.

Webové stránky aplikace ninite

Webové stránky aplikace ninite


Opačný postup, tedy kdy potřebujeme více aplikací naráz z počítače odebrat, např. při čištění počítače nebo při nákupu nového a odstranění dodaného nepotřebného sw od výrobce již tak jednoduše automatizovat nejde. Přesto však jeden tip na program, který tento proces zrychlí a zjednoduší, mám. Jedná se o prográmek PC Decrapifier. Sám vyhodnocuje software, který by mohl být k ničemu a dle hodnocení jej řadí od nejzbytečnějšího až po ten potřebný. Výběr zůstane na vás. Nevýhodu vidím v tom, že musíte přesto u některých aplikací odklikat dialogová okna.

Aplikace PC Decrapifier

Odinstalace programů aplikací PC Decrapifier


Na závěr ještě mohu doporučit Wise Program Uninstaller, který dokáže vymazat i spojené záznamy v registrech a případně provést násilnou odinstalaci, pokud běžný způsob nefunguje.

Aplikace Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller

S instalací a odinstalací programů Vám pomůžeme v našem servisu